KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15528355
nr 1552 8355
Rune Pettersson
(1918-1999), Sverige
Träsnitt, Komposition. Signerad, numrerad 15/15. Bildmått: 57x89 cm, yttermått inklusive ram: 76x106
Rune Pettersson, svensk svensk målare och grafiker född 1918, död 1999.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 juli 2023
kl 18:02:56
17/7 17:53:15
Rune Pettersson
Läs mer om Rune Pettersson